امروزه خلاقیت، ایده پردازی و نوآوری، انقلابی بزرگ در حوزه های کارآفرینی و ظهور کسب و کارهای نوپا در جهان به وجود آورده است. به منظور گردآوری و تسریع ورود ایده ها به بازار تولید محصولات، مسابقات ایده پردازی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل گرفته‌اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع نماید.

به همین منظور دانشگاه تهران که شعار "جهاد علمی و دانشگاه کارآفرین" را مبنا و اولویت عملی خود قرار داده است و هلدینگ دانش بنیان لیدکو با 20 سال سابقه‌ی درخشان در سرمایه‌گذاری‌های دانشی علوم و فناوری‌های نوین با حمایت و همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در خوابگاههای دانشگاه و شرکت شتابدهنده توسعه فناوریهای نوین ایرانیان (لیداکس)، برنامه تحولی ایده‌پردازی برای گسترش تفکر و روحیه پژوهشگری، تقویت تفکر خلاق و ظهور ایده‌های خلاقانه و نوآورانه را در اولین دوره رویداد فناورانه «دانشگاه تا بازار» در محورهای مختلف به عنوان یکی از فعالیت‌های کیفیت بخشی برگزار می‌نماید و تلاش دارند تا با برگزاری یک رویداد در سایه اقتصاد مقاومتی علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های مناسب پیشرفت و توسعه، جوانان مستعد دانشگاه تهران را به پویایی و نشاط وادارند و با حفظ ارزش‌ها، علم و خلاقیت ایشان را به عرصه ظهور برسانند. به این ترتیب وجود بستری مناسب جهت ارائه و شکوفایی ایده‌ها و نظرات در کنار سنجش سطوح تجاری آن می‌تواند به عنوان یک گام بسیار مهم در پیشبرد اهداف کلان محسوب گردد و پویایی لازم را در میان جوانان و افراد مستعد ایجاد نماید.

این رویداد، رویدادی آموزشی-تجربی و یک روزه است که در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌، صاحبان ایده و طرح، گرد هم می‌آیند تا در طی این مدت ایده‌هایشان را مطرح نموده و تشکیل گروه دهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا نمایند. به عبارت دیگر این رویداد با هدف تقویت سیستم کارآفرینی، از طریق آموزش علمی و عملی افراد مشتاق به راه اندازی کسب و کار خصوصی و اجرایی نمودن ایده‌های خود مطابق با اصول علمی کسب و کار برگزار می‌گردد. از این رو، حامیان رویداد بر آن شدند تا با همکاری یکدیگر، فرصتی را برای این امر ایجاد نمایند و تلاشی مصرانه را برای دستیابی به اهداف این رویداد در پیش گیرند.

امید است که تنوع ملیت­ها و قومیت­ها و رشته­های تحصیلی سبب شود تا دانشجویان به عرضه ایده­های خویش بپردازند و شاهد ظهور و ارائه ایده­های خلاقانه جهت شرکت در این رویداد باشیم.